ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

W piątek 23 czerwca w naszej szkole odbyło się  uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.  Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w Mszy Świętej, następnie udali się do budynku szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Została ona  przygotowana przez uczniów klasy trzeciej i szóstej pod opieką swoich wychowawców: Pani Bożeny Panek i Pani Elżbiety Filipowicz-Płanety.  Wyróżnionym uczniom Pani Dyrektor Lucyna Warzecha na forum szkoły wręczyła nagrody książkowe.  Na koniec uczniowie w swoich salach lekcyjnych spotkali się po raz ostatni przed wakacjami z wychowawcami, od których otrzymali świadectwa.

 

Wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom życzymy udanych wakacji!

 

GALERIA ZDJĘĆ


 

WYCIECZKA

W środę 21 czerwca uczniowie klas III-VI pod opieką nauczycieli wyruszyli na wycieczkę do Krynicy Zdrój, Muszyny i Starego Sącza.

 

GALERIA ZDJĘĆ


 

NA WESOŁO

W poniedziałek 19 czerwca uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli miło spędzili czas u Siemachy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


III MIEJSCE W KONKURSIE

“MISTRZ KOMPUTERA”

 

9 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Błogosławionej Karoliny w Ilkowicach odbył się VIII Gminny Konkurs Informatyczny „Mistrz komputera”. Naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Suder i Jakub Miękina, który zajął III miejsce. Do konkursu uczniów przygotowywała  Monika Pochroń.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE

“MAŁY INFORMATYK”

 

2 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Błogosławionej Karoliny w Ilkowicach odbył się IV Gminny Konkurs Informatyczny „Mały Informatyk”. Naszą szkołę reprezentowali Daria Cygan i Krystian Świętek – uczniowie klasy III. Miło nam poinformować, że zarówno Daria jak i Krystian zdobyli wyróżnienia. Do konkursu uczniów przygotowywała Monika Pochroń.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

CZYTAJ WIĘCEJ


 

DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca to wspaniała okazja do tego, aby urozmaicić sobie monotonię codziennego życia szkolnego i wyruszyć na wycieczkę.

CZYTAJ WIĘCEJ

GALERIA ZDJĘĆ

 

 


GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

 

26 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV – VI pod patronatem Burmistrza Gminy Żabno, w którym wzięło udział 24 uczestników z 9 szkól podstawowych : z Bobrownik Wielkich, Otfinowa, Sieradzy, Łęgu Tarnowskiego, Żabna, Niecieczy, Ilkowic, Odporyszowa, Niedomic. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego, kształtowanie nawyku prawidłowego stosowania zasad ortografii i interpunkcji, kształcenie ortograficznej samokontroli oraz sprawdzenie własnej wiedzy w zakresie poprawności językowej. Koordynatorami konkursu były Panie: Joanna Flis oraz Elżbieta Filipowicz – Płaneta.

Po zapoznaniu się z pracami konkursowymi komisja wyłoniła laureatów. Zwyciężyli uczniowie, którzy popełnili najmniejszą ilość błędów w dyktandzie i teście znajomości zasad ortograficznych.

 

Wyniki  Gminnego Konkursu Ortograficznego były następujące:

 

I miejsce: Martyna Bąk klasa V -  SP Bobrowniki Wielkie

II miejsce: Milena Mikowska klasa  VI – SP Żabno

III miejsce: Krzysztof Lis klasa VI – SP Sieradza

Wyróżnienia : Izabela Kościńska – klasa V SP Niedomice

                        Luiza Wajda – klasa V SP Sieradza

                        Julia Chłopek – klasa VI SP Sieradza

 

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, ufundowane przez Burmistrza Gminy Żabno.

 

Gratulujemy wszystkim śmiałkom, którzy zechcieli wykazać się znakomitym opanowaniem zasad ortograficznych.

 

GALERIA ZDJĘĆ


PŁYWAĆ KAŻDY MOŻE

 

Od kwietnia 2017 roku, uczniowie klasy I i III uczestniczą w projekcie JUŻ PŁYWAM. Celem projektu jest zdobycie podstawowych umiejętności pływania, zmniejszenie wad postawy
u uczestników projektu, poprawę cech motorycznych i sprawności fizycznej uczniów. Zajęcia z instruktorem pod nadzorem ratowników i opiekunów odbywają na krytej pływalni 
„U Siemachy”.

Realizacja projektu wiąże się także z popularyzacją zdrowego i bezpiecznego sposobu spędzania wolnego czasu.

 

GALERIA ZDJĘĆ


KONSTYTUCJA 3 MAJA

 

W 27 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość patriotyczna rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klas IV-VI przedstawili montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej, wzbogacony prezentacją multimedialną i filmikiem.

GALERIA ZDJĘĆ


 

            WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH



 

Najserdeczniejsze życzenia:

zdrowych i wesołych
Świąt Wielkanocnych
oraz błogosławieństwa
Chrystusa Zmartwychwstałego

życzą
        

                                                         Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie.


 

DZIEŃ PIEKARZA I CUKIERNIKA

 

15 marca w dzień św. Klemensa swoje święto obchodzili piekarze i cukiernicy. To dzięki ich pracy uczniowie klasy I i III mogli w tym dniu delektować się pysznymi wypiekami.

Wszystkim piekarzom i cukiernikom składamy serdeczne życzenia. 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ

 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiego programu antytytoniowego  „Nie pal przy mnie proszę”. Dzieci dowiedziały się jak szkodliwe dla zdrowia są papierosy oraz wykonały prace plastyczne pod hasłem przewodnim programu.

 

PRACE UCZNIÓW

 


ZAPISY DO SZKOŁY

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Wnęka w Odporyszowie ogłasza zapisy

dzieci 7-letnich do klasy I oraz dzieci 4, 5 i 6 - letnich 

do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2017/2018.

CZYTAJ WIĘCEJ


 

SUKCES JAKUBA

 

Miło nam poinformować, że 25 stycznia 2017 r. Jakub Miękina z klasy VI zajął II miejsce w V-tej edycji Międzygminnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanego przez Zespół Szkół w Zabawie.  W tym roku sprawdzano wiedzę o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. 

Serdecznie gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

 


FERIE ZIMOWE

 

Informujemy, że ferie zimowe będą trwać od 30 stycznia do 12 lutego.

 

Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku! 


 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

 

W piątek 27 stycznia 2017r. o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy!

 


 

INFORMACJA

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Wnęka informuje, że w dniach od  24 października do 4 listopada 2016 r. została przeprowadzona w naszej szkole ewaluacja w zakresie wymagania: „Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się”. Informację w sprawie wyników ewaluacji można znaleźć na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie.

 

RAPORT Z EWALUACJI

 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

W piątek 20 stycznia w naszej szkole gościliśmy Babcie i Dziadków. O godz. 10.00 rozpoczęła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klas O, I i III pod kierunkiem Pani Bożeny Panek i Pani Bożeny Sadko. Uczniowie zabawili się w aktorów i przedstawili "Jasełka". Po występach dla naszych gości czekały upominki wykonane przez uczniów oraz słodka niespodzianka przygotowana przez rodziców.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

22 grudnia był ostatnim dniem nauki przed świętami. Tego dnia wszyscy akcentowali zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice spotkali się przy wspólnym stole wigilijnym oglądając Jasełka, łamiąc się opłatkiem, składając sobie życzenia, kolędując oraz spożywając przygotowane postne potrawy. Wspólne świętowanie zbliżyło wszystkich do siebie i wprowadziło do szkoły nastrój świąteczny.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

HUMOR W LITERATURZE DZIECIĘCEJ

9 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Humor w literaturze dziecięcej”, w którym wzięły również udział dzieci z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Organizatorem konkursu była Pani Bożena Sadko – bibliotekarz szkolny. Jego wyniki były następujące:

I miejsce – Gabriela Banaś z klasy III i  Justyna Łata z Ochronki

II miejsce – Marlena Kot z klasy III

III miejsce – Emilia Chmura i Gabriela Barwacz z klasy III

Wyróżnienie – Jakub Paździorko z klasy „0”.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

 

PIERWSZE PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

 

28 listopada 2016 - w ramach pierwszych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia klasa V dekorowała dzisiaj pierniczki na choinkę. Wyszły smakowicie - sami zobaczcie!

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

ZABAWY Z PIŁKĄ

 

7 listopada 2016 - mimo niesprzyjającej aury najwytrwalsi fani piłki nożnej udali się po lekcjach na boisko sportowe "Orlik" do ośrodka u SIEMACHy. Zimny wiatr i mokra murawa nie przeszkodziły w rozegraniu pięknego meczu. Gra od samego początku do końca była zaciekła i emocjonująca.

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w nasz szkolny kalendarz.
Jak co roku od samego rana w szkole panował uroczysty nastrój. O godzinie 12:00 rozpoczęła się okolicznościowa akademia dla uczniów naszej szkoły, a o godzinie 17:00 wieczornica dla rodziców. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości stali się świadkami pięknej lekcji historii.

Oprócz wierszy i pieśni patriotycznych nie zabrakło informacji historycznych. Wszystko po to, aby zapoznać naszych uczniów z historią Polski i wszczepić w ich serca uczucia do własnego kraju.

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

ŚNIADANIE DAJE MOC

 

We wtorek 8 listopada uczniowie klas I i III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Celem akcji było przypomnienie uczniom przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. W zorganizowaniu akcji wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki ich staraniom na naszym śniadaniowym stole było mnóstwo zdrowych produktów. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

 

W czwartek 10 listopada 2016r.o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami połączone z „Wieczornicą” z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy!

 


 

CZTERY ŚWIĘTA

Dnia 14.10.2016. w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej oraz pasowanie na ucznia i czytelnika.

Pierwszoklasiści pod okiem pani wychowawczyni Bożeny Sadko przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Swój występ rozpoczęli polonezem. Wykazali się również wiedzą dotyczącą znajomości bajek i lektur. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że uczniowie Wiktoria Kucińska i Michał Goman mogą  zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Zostali pasowani przez panią dyrektor na uczniów naszej szkoły, a następnie odbyło się uroczyste  pasowanie na czytelnika.

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

Następnie głos zabrała p. Dyrektor Lucyna Warzecha, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Pod koniec p. Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom oraz pracownikom obsługi.

W tym dniu, odbyło się również podsumowanie projektu edukacyjnego „Kosz pełen zdrowia i witamin”, którego celem było promowanie zdrowego trybu życia poprzez: zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną, higienę osobistą.

Uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami, rodzicami przygotowali barwne stoiska wystawowe, na których znalazły się szarlotka, babka, racuchy, ciasto drożdżowe ze śliwkami, surówki, zupa z dyni, pierogi z dyni i inne pyszności. Następnie każda klasa w barwnych przebraniach,  prezentowała swój program artystyczny, wymieniając walory i wartości odżywcze warzyw i owoców.

Na zakończenie uroczystości odbyła się degustacja potraw przygotowanych przez uczniów i rodziców.

Dzięki takim działaniom uczniowie mogli nabrać nowych doświadczeń i samodzielnie przekonać się, jak ważne jest przestrzeganie zasad zdrowego żywienia. Dlatego też nie kończymy swojego udziału w akcji, będziemy w dalszym ciągu działać w ramach promocji zdrowego odżywiania, a co za tym idzie i zdrowego stylu życia.

Już wkrótce, bo 8 listopada cała społeczność szkolna włączy się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku w Asyżu. Obchody tego święta mają na celu zmianę zachowania ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany w Polsce w 1993 roku.

Podczas obchodów organizatorzy zwracają uwagę społeczeństwu na los bezdomnych zwierząt, znęcanie się nad zwierzętami, warunki bytowe w schroniskach.

W naszej szkole  Światowy Zwierząt Dzień obchodziliśmy 4 października. W tym dniu prowadzone były zajęcia edukacyjne mające na celu przybliżenie uczniom świata zwierząt, kształtowanie poszanowania dla zwierząt oraz sposobu ich ochrony. Chcemy w ten sposób uświadomić uczniom, że człowiek powinien dbać o zwierzęta oraz im pomagać.

W tym dniu uczniowie prezentowali się ze swoimi milusińskimi, opowiadali o opiece nad nimi. Rozwiązywali zagadki, naśladowali głosy zwierząt, malowali i rysowali, lepili z plasteliny.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami zostali  zaproszeni przez Dom Dziecka w Odporyszowie, gdzie odbyły się wspólne zabawy integracyjne, poczęstunek zorganizowany przez gospodarzy oraz zwiedzanie stadniny koni.

Uroczystość zakończyła się rozdaniem czerwonych serduszek ufundowanych przez dyrekcję Domu Dziecka w Odporyszowie.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


INFORMACJA

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Wnęka informuje, że w dniach 24 października do 4 listopada 2016 r. zostanie przeprowadzona w naszej szkole ewaluacja w zakresie wymagania: „Procesy edukacyjne są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się”.

 


 

NOC NAUKOWCÓW

 

30 września 2016 roku część uczniów z klas IV-VI naszej szkoły wzięła udział w jubileuszowej Małopolskiej Nocy Naukowców. Chętni uczestniczyli w różnego rodzaju warsztatach, spotkaniach i pokazach w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Organizatorzy zaprezentowali najnowsze osiągnięcia naukowców w bardzo ciekawy sposób tak, aby oswoić młodych ludzi  ze światem nauki. Gry, zabawy, konkursy, pokazy, warsztaty, wykłady, prezentacje – program tegorocznej MNN był ciekawy. Atrakcji było w sumie kilkadziesiąt – dla miłośników robotów, nowoczesnych technologii, medycyny, wychowania fizycznego, sztuki, dziedzin humanistycznych w tym m.in. języka polskiego oraz języków obcych, czy doświadczeń chemicznych. Każdy ciekawy świata bez problemu znalazł  w nim coś dla siebie. Uczestnikom wyjazdu najbardziej podobał się pokaz umiejętności mistrza świata we wspinaczce – Marcina Dzieńskiego. Zadowoleni uczniowie wrócili pełni wrażeń do domów.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

 

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka.  Dziewczyny  pamiętały o swoich kolegach i złożyły im  życzenia  oraz obdarowały słodkimi podarunkami.  Do życzeń dołączyli się  również  nauczyciele i w ich imieniu życzenia wszystkim chłopcom  złożyła Pani Dyrektor.  Z okazji tego święta SU zorganizował dla naszych chłopców turniej piłki nożnej. Impreza okazała się świetną zabawą dla wszystkich.

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

 

 

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.

W piątek 30 września w naszej szkole  świętowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie i utrwalenia tabliczki mnożenia. W tym dniu każdy uczeń  mógł zdobyć tytuł „Mistrza tabliczki mnożenia”.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 

28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Na stanowisko przewodniczącego organizacji zgłosiło się 4 kandydatów: Jakub Miękina z klasy VI, Wiktoria Suder z klasy V, Maryna Paździorko z klasy IV i Julia Wielgus z klasy IV. Wcześniej spotkania przedwyborcze były burzliwe, kiedy kandydaci przedstawiali swoje programy i kusili przedwyborczymi obietnicami. W środę uczniowie klas III,IV, V, VI wybrali zarząd SU. Zgodnie z wolą ogółu społeczności szkolnej, zarówno uczniów jak i Grona Pedagogicznego, przewodniczącym został Jakub Miękina, a jego zastępcą – Wiktoria Suder. Pozostałe osoby weszły w skład rady Samorządu i będą pracować przy realizacji zadań wynikających z przyjętego planu.

Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na propozycje działań.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

SPRZĄTAMY ŚWIAT

W poniedziałek 26.09.2016 r. w szkole rozpoczęła się akcja „Sprzątamy świat”. To wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.  Był apel przybliżający tegoroczne hasło ogólnoświatowej akcji,  prowadzono działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także sprzątanie okolicy szkoły zgodnie z zasadą  Sprzątanie Świata = razem możemy więcej!”. Na holu zawisł plakat z naszymi propozycjami na „posprzątanie świata”. Dzięki temu wszyscy chętni mogą uczestniczyć w akcji promowania poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, mającej na celu  uświadomienie ludzi o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

LEKCJA HISTORII

17 września w naszej szkole uczniowie wzięli udział w apelu dotyczącym kolejnej wrześniowej rocznicy – najazdu Rosjan na Polskę. Pani Joanna Zaleńska przybliżyła uczestnikom spotkania historię tych kolejnych tragicznych dla Polaków chwil, kiedy najeźdźca zdradziecko zaatakował naszą Ojczyznę.  Uczniowie mieli okazję oglądnąć projekcję filmu dokumentalnego o tych wydarzeniach oraz uczcić pamięć bohaterów minutą ciszy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

WYCIECZKA DO JASTRZĘBIEJ I NA JAMNĄ

 

W dniu 19 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Jastrzębiej i na Jamną, podczas której uczestniczyli w warsztatach tematycznych „Od ziarenka do chleba”, połączonych z pieczeniem chleba. Było wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku, zabawa na świeżym powietrzu oraz zbieranie macierzanki. Uczniowie zwiedzili sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, poznali historię ś.p. Ojca Jana Góry i okoliczności powstania kościoła na Jamnej. Złożyli również kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą ofiary II Wojny Światowej.

 


GALERIA ZDJĘĆ

 


 

DZIEŃ KROPKI W NASZEJ SZKOLE

 

Dnia 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Inicjatywa ta miała na celu pobudzać kreatywność oraz wiarę w swoje możliwości . Było to święto odwagi  i zabawy. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się w stroju w kropki, odkrywali swój talent plastyczny tworząc oryginalne prace w kropki różnymi technikami.


GALERIA ZDJĘĆ

 


 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

 

W czwartek 22 września 2016r.o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy!

 


MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY

 

14 września 2016 roku cała szkoła uczestniczyła we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Uroczystość ta związana była z tygodniowym odpustem ku czci Matki Boskiej Zwycięskiej i obchodami Roku Miłosierdzia. O godzinie 11 społeczności szkolne z terenu parafii spotkały się w celu modlitwy za Ojczyznę. Recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, a delegacje szkół złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową poległych lotników znajdującą się w wieży kościoła parafialnego. Był to dzień refleksji nad znaczeniem Ojczyzny dla każdego człowieka.

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

WITAJ SZKOŁO!

 

W poniedziałek 1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. O godzinie 9.00 uczniowie uczestniczyli w Mszy Świętej, po której udali się do szkoły na oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego, przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem  Pani Moniki Pochroń. Po części artystycznej Pani  Dyrektor Lucyna Warzecha  serdecznie powitała Uczniów, Rodziców  oraz  Grono Pedagogiczne i życzyła wszystkim owocnej pracy.

GALERIA ZDJĘĆ

 


ŻEGNAJ SZKOŁO - WITAJCIE WAKACJE

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


POŻEGNANIE UCZNIÓW KLASY VI

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


WYCIECZKA DO OJCOWA I KRAKOWA

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


W ZDROWYM CIELE - ZDROWY DUCH.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


MAM TALENT

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


KURS PIERWSZEJ POMOCY

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


PIKNIK RODZINNY

 

w środę 1 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny z okazji trzech ważnych świąt: Dnia Mamy, Dnia Taty i Dnia Diecka.
Wszystkim składamy serdeczne życzenia z okazji ich święta.


GALERIA ZDJĘĆ

 


Kolejne sukcesy w konkursie “Mistrz komputera”

 

W dniu 31 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Błogosławionej Karoliny w Ilkowicach odbył się VII Gminny Konkurs Informatyczny „Mistrz komputera”. Naszą szkołę reprezentowali Maciek Kwaśniak i Damian Grochowiec, którzy zajęli odpowiednio II i III miejsce. Do konkursu przygotowywała chłopców Monika Pochroń.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 


"Między niebem a ziemią"

 

25 maja w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie uroczyście wręczone zostały nagrody laureatom konkursu wiedzy o Odporyszowie i Janie Wnęku „Między niebem a ziemią”. Nasi uczniowie: Maciek Kwaśniak i Jakub Miękina zajęli w tym konkursie I miejsce, a Klaudia Kmiecik i Jakub Kijowski zdobyli wyróżnienie. Wręczeniu nagród towarzyszył występ uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali przedstawienie o Janie Wnęku .


GALERIA ZDJĘĆ

 


Sukces w konkursie “Mały Informatyk”

 

W dniu 24 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej im. Błogosławionej Karoliny w Ilkowicach odbył się III Gminny Konkurs Informatyczny „Mały Informatyk”. Naszą szkołę reprezentowali Michał Kokoszka i Szymon Pieprz – uczniowie klasy III. Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Michał Kokoszka zajął I miejsce i zdobył tytuł Małego Informatyka w Gminie Żabno. Szymon zdobył wyróżnienie. Do konkursu przygotowywała chłopców Monika Pochroń.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 


"Święto Szkoły"

 

W drugi dzień Zielonych Świątek w 150 rocznicę pierwszego lotu odporyszowskiego lotnika Szkoła Podstawowa im. Jana Wnęka w Odporyszowie uroczyście obchodziła dzień swojego patrona. Do tej uroczystości społeczność szkolna przygotowała się poprzez następujące działania:
- Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Jan Wnęk – ten, który ptakom pozazdrościł”.
- Wystawa prac plastycznych związanych z postacią znanego odporyszowianina.
- Realizacja ścieżki edukacyjnej „Spacerkiem po Odporyszowie.”
- Przygotowanie do Gminnego Konkursu wiedzy o Odporyszowie i Janie Wnęku pt. „Między niebem a ziemią”.
- Przedstawienie „Legenda o Janie Wnęku”.
- Projekcja materiałów związanych z Odporyszowem i Patronem Szkoły.
- Prezentacje multimedialne o zabytkach miejscowości.
- Spotkanie z poezją w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” – wiersze o pierwszym lotniku.
W dniu tym uczniowie szkoły oraz grono pedagogiczne wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej odpustowej. Potem zgromadzili się pod pomnikiem Jana Wnęka. W szkole mogli obejrzeć projekcję filmu o Patronie oraz wystawę prac. Uczennice z klas II i III przedstawiły tańce ludowe i przyśpiewki. Odbyło się również rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastycznego. Uczniowie w ramach ścieżki edukacyjnej „Spacerkiem po Odporyszowie” zwiedzili Sanktuarium, Muzeum Jana Wnęka, pobliski cmentarz z kaplicą Matki Boskiej Zaśniętej oraz oglądnęli rzeźby umieszczone w różnych miejscach, m.in. w kapliczkach przy cmentarzu, w wieży kościelnej i alei lipowej oraz w Lasku Siedmiu Boleści. Poznali historię objawień, cudownego obrazu oraz powstania sanktuarium w Odporyszowie. Zobaczyli świadka historycznych wydarzeń pomnik przyrody - sosnę. Ta lekcja historii oraz podejmowane działania sprawiają, że uczniowie są dumni ze swej „małej Ojczyzny” i jej bogatych tradycji.


GALERIA ZDJĘĆ

 


"Międzyszkolny Konkurs Plastyczny"

 

16 maja 2016 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie IV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Jan Wnęk - ten, który ptakom pozazdrościł”. Patronat honorowy nad konkursem objął Burmistrz Żabna Stanisław Kusior. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III ze Szkół Podstawowych w Bobrownikach Wielkich, Ilkowicach, Łęgu Tarnowskim, Odporyszowie, Wielopolu, Sieradzy i Żabnie. Komisja biorąc pod uwagę poziom wykonania prac , oryginalność wykonania, estetykę oraz ogólny wyraz artystyczny i zgodność z Regulaminem Konkursu postanowiła przyznać:
-I miejsce: Wiktoria Miś SP Żabno, Karol Kalita SP Żabno, Gabriela Barwacz SP Odporyszów,
-II miejsce: Emilia Marszałek SP Żabno, Kinga Majocha SP Wielopole, Natalia Sołtysiak SP Żabno,
-III miejsce: Barbara Dobrowolska SP Żabno, Jakub Tryba SP Bobrowniki Wielkie, Zaucha Oliwia SP Odporyszów,
-Wyróżnienie: Julia Wielgus SP Odporyszów, Giulia Prisacaru – Cygan SP Łęg Tarnowski, Aneta Szlosek SP Żabno, Oliwia Skiba SP Żabno,
-Nagrody specjalne: Amelia Kuruc SP Ilkowice, Izabela Markocińska SP Bobrowniki Wielkie.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


GALERIA ZDJĘĆ

 


Konkurs z języka angielskiego

 

16 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej w Ilkowicach odbył się III Międzyszkolny Konkurs Leksykalno - Gramatyczny z Języka Angielskiego.
Serdecznie gratulujemy uczestniczkom z naszej szkoły:
Klaudii Kmiecik, Maciejowi Kwaśniak i Jakubowi Kijowskiemu.

 


"Konstytucja 3 Maja"

 

Dnia 29 kwietnia 2016 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość patriotyczna rozpoczęła się wniesieniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy IV przedstawili montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej, wzbogacony prezentacją multimedialną i filmikami dla najmłodszych.
Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 Maja uchwalona 3 maja 1791 roku była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną, spisaną konstytucją.
Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja została uznana za święto narodowe. W okresie PRL-u władze komunistyczne zaprzestały jednak publicznego świętowania. Od 1990 roku, 3 maja znów jest oficjalnym świętem państwowym w Polsce. Z okazji tego święta organizowane są patriotyczne uroczystości państwowe, samorządowe oraz uroczyste apele i akademie w szkołach.


GALERIA ZDJĘĆ

 


"Sukces Wiktorii"

 

W dniu 22 kwietnia uczennica klasy IV Wiktoria Suder zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim im. Stanisława Wyspiańskiego.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 


"Dzień Ziemi"

 

W czwartek 21 kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy VI przygotowali dla swoich młodszych kolegów akademię. Wykonali również gazetkę ścienną oraz prezentacje multimedialne pt. "Jak dbać o środowisko?". Uczniowie klasy II na zajęciach komputerowych przygotowali rysunki w programie Paint pt. "Świat moich marzeń". W tym dniu obowiązywał zielony lub żółty kolor ubioru, a nasi najmłodsi koledzy wykonali również kolorowe wiosenne opaski na głowę. Wszystkie te działania pomogły dostrzec piękno naszej planety oraz były okazją do przypomnienia, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy.


GALERIA ZDJĘĆ

 


"1050 ROCZNICA CHRZTU POLSKI"

 

W dniach 14-16 kwietnia 2016 roku odbywają się uroczystości 1050 rocznicy chrztu Polski. To tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji ziem polskich. Chrzest ten uważa się niekiedy również za symboliczne wydarzenie, które było początkiem państwa polskiego i polskiego Kościoła katolickiego. Datuje się go zazwyczaj na rok 966, chociaż nie jest to pewne, gdyż źródła średniowieczne różnią się zarówno w opisie okoliczności, w jakich doszło do chrztu, jak też podają różne daty tego wydarzenia. W związku z tym w naszej szkole uczniowie włączyli się w ogólnopolskie obchody uroczystości. Wzięli udział w pogadance o historycznych i legendarnych początkach państwa polskiego, wysłuchali oficjalnego hymnu jubileuszu oraz pieśni tematycznie związanych w tym wydarzeniem. Oglądnęli inscenizację przedstawiającą rekonstrukcję chrztu Mieszka I i Dobrawy. Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli też w szkolnym konkursie plastycznym. Wszystkie podejmowane działania miały na celu uświadomienie znaczenia dla współczesnych ludzi faktu chrztu pierwszego władcy naszego kraju.

GALERIA ZDJĘĆ

 


"Przygotowania do Świąt Wielkanocnych"

 

W okresie przedświątecznym w naszej szkole odbywały się różnorodne działania związane ze zbliżającą się Wielkanocną. Celem wszystkich podejmowanych propozycji było kultywowanie tradycji oraz zapoznanie się z różnymi zwyczajami tych wiosennych świąt. Składały się na nie: wykonywanie pisanek różnymi technikami, zajęcia warsztatowe których efektem były kartki świąteczne, udział w konkursie na najładniejszą kartkę wielkanocną, zaprojektowanie prezentacji o tradycjach świątecznych, wykonanie dekoracji tematycznych w salach i w otoczeniu szkoły oraz zajęcia komputerowe z motywem przewodnim pisanek. Takie przygotowanie do świąt wielkanocnych pozwoliło dzieciom zrozumieć znaczenie wielu zwyczajów i tradycji.

GALERIA ZDJĘĆ

 


"CYRK SZOK"

 

16 marca 2016 r. do naszej szkoły przyjechał cyrk „Szok”. Występ rozpoczął się od pokazu żonglerki. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Najwięcej zainteresowania wzbudziły występy pudli, gołębi i pokaz węża, który wywołał wiele emocji. Każde dziecko mogło go dotknąć, a niektóre dzieci trzymały go na rękach. Wspaniały występ cyrku zakończył się gromkimi brawami.

GALERIA ZDJĘĆ

 


"POZNAJEMY RÓŻNE ZAWODY"

 

W naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny dla uczniów klas I-III pod tytułem „Poznajemy różne zawody”. Głównym powodem powstania takiego przedsięwzięcia była ciekawość poznawcza dzieci, chęć odgrywania ról i naśladowania pracy znanych im ludzi oraz ukazywanie wartości pracy w życiu człowieka szacunku dla ludzi różnych profesji. Po przeprowadzonej rozmowie z dziećmi ustalono katalog zawodów, które chciałyby poznać bliżej oraz formy prowadzenia zajęć. Doprowadziło to do opracowania projektu autorskiego wspierającego rozwój zainteresowań uczniów przez poznanie różnych zawodów. Na spotkania z uczniami szkoły zapraszani są przedstawiciele różnych ciekawych profesji. Dzieci chętnie biorą udział w takich zajęciach i aktywnie w nich uczestniczą, jak na przykład podczas ostatnich warsztatów z fryzjerką oraz ratownikiem medycznym.

SPOTKANIE Z FRYZJEREM - GALERIA ZDJĘĆ

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM - GALERIA ZDJĘĆ

 


"MAMY FINALISTĘ"

 

Z przyjemnością informujemy, że finalistą wojewódzkiego konkursu tematycznego z historii- ,,Wybitni władcy Polski- Piastowie” został uczeń klasy 5 Jakub Miękina.
Warto podkreślić, że w konkursie wzięło udział aż 2,5 tysiąca uczniów z całej Małopolski. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 14 marca 2016r. w Muzeum Archeologicznym w Krakowie. Uczniowie otrzymali je w obecności znakomitych gości- prof. Jerzego Wyrozumskiego i senatora Bogdana Klicha. Obecna była również pani Wicekurator Oświaty w Krakowie.
Opiekunem naukowym była Jolanta Radwan- Rzeszutek – nauczyciel historii.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


"DZIEŃ BABCI I DZIADKA"

 

W piątek 15 stycznia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas I-III przygotowali program artystyczny. Mamy nadzieję, że ten dzień pozostanie w pamięci naszych miłych gości na długo.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


"ZEBRANIE Z RODZICAMI"

 

W czwartek 14 stycznia 2016r.o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy!

 


GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

 

Dnia 18 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny pod patronatem Burmistrza Gminy Żabno. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego, kształtowanie nawyku prawidłowego stosowania zasad ortografii i interpunkcji, kształcenie ortograficznej samokontroli oraz sprawdzenie własnej wiedzy w zakresie poprawności językowej. Koordynatorem konkursu była Pani Małgorzata Kuruc.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych gminy Żabno. Składał się z dwóch etapów. Pierwszy odbył się w szkołach i pozwolił na wyłonienie dwóch uczestników z każdej placówki. W dniu finału uczniowie rywalizowali ze sobą w tej trudnej dziedzinie języka polskiego – rozwiązywali test oraz pisali dyktando.

W konkursie wzięło udział 17 uczestników ze szkół podstawowych: SP Bobrowniki Wielkie, ZS Otfinów, SP Sieradza, SP Ilkowice, SP Żabno i SP Odporyszów.

Wyniki  Gminnego Konkursu Ortograficznego były nastepujące:

I miejsce Jakub Kijowski klasa VI – SP Odporyszów

II miejsce Martyna Bąk klasa IV – SP Bobrowniki Wielkie

III miejsce Aleksandra Bugajska klasa VI – SP Otfinów

Wyróżnienie:

Mikowska Milena  - SP Żabno

Michalska Magdalena - SP Żabno

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, ufundowane przez Burmistrza Gminy Żabno.

 

Gratulujemy wszystkim śmiałkom, którzy zechcieli wykazać się znakomitym opanowaniem zasad ortograficznych,
a szczególnie
naszemu uczniowi Jakubowi Kijowskiemu, który został zwycięzcą!!!

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


"Szachowy sukces Pawła"

 

W grudniu w Łęgu Tarnowskim odbył się Turniej Szachowy, którego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Żabno. Reprezentantem naszej szkoły był Paweł Sołtys uczeń klasy VI, który zdobył II miejsce.
Serdecznie mu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 


 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
"BRZECHWA DZIECIOM"

 

Dnia 7 grudnia 2015r. w naszej szkole przeprowadzony został  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla klas I- III  pod hasłem: BRZECHWA DZIECIOM, którego koordynatorem była Pani Bożena Sadko. W konkursie wzięło  udział  17 uczniów ze szkół z Bobrownik Wielkich, Sieradzy i Odporyszowa . Wyłonieni uczniowie  z konkursów szkolnych recytowali wybrane utwory Jana Brzechwy.  Komisja w składzie: Małgorzata Kuruc, Magdalena Muzyka i Joanna Zaleńska oceniała umiejętności dzieci.

 

 Wyniki Międzyszkolnego Konkursu  Recytatorskiego były następujące:

 

W kategorii klas I:

 

 I miejsce - Natalia Barwacz - SP Bobrowniki Wielkie ,

 II miejsce - Filip Kruczek - SP Bobrowniki Wielkie,

 III miejsce – Kornel Król - SP Odporyszów.

 

W kategorii klas II:

 

 I miejsce – Gabriela Banaś - SP Odporyszów,

 II miejsce -  Emilia Skrabacz -  SP Bobrowniki Wielkie ,

 III miejsce - Marlena Kot - SP Odporyszów.

 

W kategorii klas III:

I  miejsce -  Aleksandra Chmura -SP Odporyszów,

II  miejsce - Emilia Michalska - SP Bobrowniki Wielkie,

III miejsce -  Jakub Tryba - SP Bobrowniki Wielkie,

 

Wyróżnienie -  Aleksandra Tatarczuch - SP Sieradza.

 

Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


Konkurs plastyczny"Moja choinka"

 

We wtorek 22 grudnia nastąpiło roztrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego "Moja choinka" zorganizowanego przez Panią Mąłgorzatę Kuruc. Jego zwycięzcami zostali:
Kacper Mrożek,
Kacper Dyczko,
Maciek Kwaśniak,
Martyna Pyzik,
Faustyna Kożuch
oraz Martyna Miękina.

Gratulujemy!!!

 


"Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku"

 

We wtorek 22 grudnia do naszej szkoły zawitał świąteczny nastrój. W tym roku uczniowie zaprezentowali program słowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem ks. Franciszka. Szkoła wypełniła się melodią kolęd i pastorałek. Po wspólnym spotkaniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, aby w bardziej kameralnym gronie złożyć sobie życzenia i zasiąść przy wigilijnym stole.

GALERIA ZDJĘĆ

 


Kolejny sukces tenisistów z Odporyszowa

 

W kolejnych zawodach tenisa stołowego w ramach półfinału powiatowego szkół podstawowych w Błoniu uczniowie: Kacper Kaczówka i Hubert Kwapniewski godnie reprezentowali naszą szkołę, a także gminę Żabno. Hubert Kwapniewski zajął 7 miejsce, a Kacper Kaczówka 8 w stawce 29 zawodników. Zajęcie tych pozycji zagwarantowało im udział w finałach powiatowych w Zakliczynie, gdzie zajęli 10 miejsce.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 


"Wizyta Świętego Mikołaja"

 

W piątek, 4 grudnia odwiedził uczniów naszej szkoły oczekiwany przez cały rok Święty Mikołaj. Radość i wyjątkowa atmosfera zagościła wśród uczniów. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, pytał czy były grzeczne, czy się dobrze uczą, czy słuchają rodziców i nauczycieli. Wszystkie dzieci otrzymały prezenty, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Na koniec wizyty były wykonywane pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem. Dzieci serdecznie pożegnały Świętego Mikołaja. Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku....

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


 

Chłopcy z naszej szkoły na najwyższych stopniach podium

 

W dniu 20-11-2015r. w Żabnie odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Kożuch Iwona, Kmiecik Klaudia, Kwapniewski Hubert, Kaczówka Kacper i Miękina Jakub. W kategorii chłopców rywalizowało 22 zawodników, wśród dziewcząt - 16. Chłopcy osiągnęli duży sukces: Kacper Kaczówka zajął 1 miejsce, Hubert Kwapniewski 2, a Jakub Miękina – 9 miejsce. Zajmując miejsca na podium chłopcy zagwarantowali sobie udział w półfinałach powiatowych, które odbędą się w Błoniu w dniu 27.11.2015r. Wśród dziewcząt Iwona Kożuch zajęła 7 miejsce, natomiast Klaudia Kmiecik 9 pozycję.
Życzymy dalszych sukcesów sportowych.




 


"ŚNIADANIE DAJE MOC"

 

W ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania uczniowie klas I- III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Celem akcji było przypomnienie uczniom przede wszystkim ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów, ale także zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. W zorganizowaniu akcji, wsparli nas rodzice naszych uczniów oraz sponsorzy: delikatesy „Groszek”. Dzięki ich staraniom na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe i wiele gatunków pieczywa. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków, powideł, dżemów domowej roboty. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy!

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


"W KLASIE II"

 

Dnia 13 listopada 2015 r. odbyły się w klasie II zajęcia otwarte, przeprowadzone w ramach realizacji tematu „Moje zainteresowania”. W lekcji wzięli udział (jako obserwatorzy) uczniowie klasy III oraz rodzice. Uczniowie z klasy II przygotowali w domu prezentację na temat swoich zainteresowań i talentów, a potem przedstawiali ją w klasie. Każde dziecko mogło się zaprezentować, przedstawiając swoje umiejętności. Dziewczynki grały na instrumentach muzycznych, śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Opowiadały o swoich umiejętnościach lub pokazywały swoje prace plastyczne. Chłopcy bardzo chętnie opowiadali o swoich sportowych osiągnięciach i swoich idolach. Zachęcali do skorzystania z oferty Klubu „IKAR”. Każde dziecko dostało szansę zaprezentowania się, pokazania siebie oraz miało poczucie, że ma jakąś umiejętność, jakiś talent, a jego zainteresowania mogą być ciekawe dla innych osób.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


"ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI"

 

W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy 10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia przygotowana przez uczniów klas IV-VI pod kierunkiem p. J. Radwan-Rzeszutek - nauczyciela historii. Akademię rozpoczęło uroczyste wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu narodowego. Oprócz wierszy i pieśni patriotycznych nie zabrakło informacji historycznych. Wszystko po to, aby zapoznać naszych uczniów z historią Polski i wszczepić w ich serca uczucia do własnego kraju.

W tym dniu w naszej szkole odbyła się również Wieczornica, na którą zaproszono wszystkich rodziców.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 


"ZEBRANIE Z RODZICAMI"

 

We wtorek 10 listopada 2015r.o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.

Serdecznie zapraszamy!

 


"DBAMY O GROBY ZMARŁYCH""

 

Jak co roku przed Świętem Zmarłych uczniowie naszej szkoły odwiedzili groby zmarłych Nauczycieli oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Porządkowali otoczenie grobów, złożyli własnoręcznie wykonane wiązanki oraz zapalili znicze. Dbanie o pomniki to wieloletnia tradycja naszej szkoły.

GALERIA ZDJĘĆ

 


"MIŁO SPĘDZONY CZAS"

 

W czwartek 29 października uczniowie z klasy V i VI miło spędzili czas podczas zorganizowanych przez siebie zajęć rekreacyjno – sportowych w ośrodku „U Siemachy”. Było ognisko, mecz piłki nożnej oraz zwiedzanie ośrodka.

GALERIA ZDJĘĆ

 


"Wielki sukces Klaudii Kmiecik"

 

W środę 28 października w Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich odbył się VII Gminny Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. Naszą Szkołę reprezentowały: Wiktoria Suder z klasy IV oraz Klaudia Kmiecik z klasy VI, która zdobyła I miejsce piosenką „Stay with me”. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ

 


"WYJAZD DO OLESNA"

 

Dnia 9 października zorganizowano wyjazd do Gminnej Biblioteki w Oleśnie. Uczniowie klas I-III zwiedzili bibliotekę, obejrzeli film pt. „Kumba” w Kinie za Rogiem, a dodatkową atrakcją były zabawy w kręgielni.

GALERIA ZDJĘĆ

 


"LEKCJA ZDROWEGO ŻYWIENIA"

 

Dnia 25 września w klasach I-III odbyła się lekcja promująca zdrowe odżywianie.Uczniowie zapoznali się z piramidą żywienia i wartościami odżywczymi warzyw i owoców. Odbyła się degustacja soków przygotowanych z przyniesionych przez dzieci owoców.Wykonano również gazetkę ścienną z wykorzystaniem prac plastycznych uczniów.



WARSZTATY RZEŹBIARSKIE

 

15 października grupa uczniów klas IV-VI przyjechała do Tarnowa, do Muzeum Etnograficznego na warsztaty rzemieślnicze podkreślające rolę drzewa, jako podstawowego surowca w tradycyjnym rzemiośle i sztuce ludowej. Nosiły one tytuł „Wokół drzewa” i zorganizowane były w ramach bonu kultury. Wspomniane warsztaty dotyczyły rzeźby w drewnie lipowym. Prace uczestników odbywały się pod nadzorem rzemieślnika – artystki ludowej Anny Padoł i pracowników Muzeum z wykorzystaniem tradycyjnych materiałów i technik. Pani Anna podczas pokazu swej pracy opowiadała o jej tradycji oraz znaczeniu dawniej i obecnie. Efektem końcowym pracy uczniów były drobne wytwory rzemieślnicze, które dzieci zabrały ze sobą. Najczęściej były to ptaszki, domki, figurki postaci. Nie obyło się bez drobnych skaleczeń, ale powstałe prace świadczą o talencie młodych rzeźbiarzy.

GALERIA ZDJĘĆ

 


ŚLUBOWANIE

 

14 października 2015 r. był niezwykle ważnym dniem w życiu uczniów klasy pierwszej. Złożyli oni uroczyste ślubowanie i od tego momentu stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Odporyszowie. Dzieci klasy I i II zaprezentowały kolegom, nauczycielom i swoim rodzicom przygotowany program artystyczny. Podniosłym momentem uroczystości była ceremonia pasowania pierwszaków dokonana przez panią dyrektor Lucynę Warzechę. Następnie przedstawiciele z Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim pracownikom szkoły życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

GALERIA ZDJĘĆ

 


JAKIE SKARBY KRYJE STARY DWÓR?

 

Dnia 13 października uczniowie klas IV, V i VI wybrali się do Dołęgi na zajęcia z serii „Jakie skarby kryje stary dwór”. Uczestniczyli oni w bezpłatnych warsztatach historycznych w ramach bonu kultury. Po zapoznaniu się z historią dworku oraz jego wyposażeniem, zwiedzili budynek. Potem zostali podzieleni na trzy grupy i otrzymali zagadki związane z pomieszczeniami, w których przebywali. Na podstawie instruktażu odszukiwali ukryte opisy 3 eksponatów, a następnie musieli je odnaleźć w muzeum. Kolejnym etapem zabawy było wymyślenie czwartego przedmiotu łączącego się z poprzednimi. Grupa najstarszych uczniów odegrała scenkę rodzajową związaną z polowaniem na kuropatwy. Klasa IV za pomocą „czarodziejskich czapek” przeniosła się wehikułem w czasy sprzed 100 lat. Uczniowie klasy V przedstawili eksponaty z salonu dworku ze szczególnym uwzględnieniem przedmiotu, który „wzbudzał emocje”, czyli stolika do kart. Na zakończenie wszyscy wybrali się na spacer wokół dworku. Podczas drogi powrotnej doskonalili swe umiejętności w obliczaniu czasu.

GALERIA ZDJĘĆ

 


WYCIECZKA DO ZGŁOBIC I ZBYLITOWSKIEJ GÓRY

 

W dniu 30 września 2015 roku uczniowie klas IV-VI wybrały się na wycieczkę edukacyjno-integracyjną do Zgłobic oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze. Podczas tego wyjazdu wzięli udział w „Żywej lekcji historii” – pokazie jazdy ułanów VIII Pułku w stadninie „Jutrzenka” w Zgłobicach. Zapoznali się z wyposażeniem ułana, jego umundurowaniem i uzbrojeniem. Kolejnym punktem wyprawy były przejażdżki konne, wspólna zabawa i ognisko w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zbylitowskiej Górze. W lesie Buczyna oddano hołd pomordowanym tam w czasie II wojny światowej.

GALERIA ZDJĘĆ

 


WSPANIAŁY SUKCES KORNELII WAŁASZEK

 

W dniu 28-09-2015r. w Tarnowie-Mościcach odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała Kornelia Wałaszek z klasy VI i Piotr Warzała z klasy IV. W każdym z biegów uczestniczyło około 60 zawodników ze wszystkich szkół podstawowych powiatu tarnowskiego. Piotrek debiutował w zawodach i dzielnie walczył przez cały dystans, zajmując miejsce w połowie stawki. Kornelia po wspaniałym biegu zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej co jest wielkim sukcesem tej uczennicy.
Życzymy dalszych sukcesów sportowych.



 

 


KUMULACJA AKTYWNOŚCI

 

Miło nam poinformować, że w Naszej Szkole już drugi rok odbywają się zajęcia sportowe "Kumulacja Aktywności".
Zapraszamy chętnych uczniów klas V i VI oraz gimnazjalistów w każdy poniedziałek i czwartek o godzinie 15.00 na salę gimnastyczną.
Zajęcia prowadzi Mistrz Sportu Barbara Wójcicka. Szukajcie nas również na Facebook "Kumulacja Aktywności w Odporyszowie"

ZAPRASZAMY!

 

 


WITAJ SZKOŁO

 

Zakończyły się wakacje i rozpoczął rok szkolny 2015/2016.
Wszystkim Nauczycielom i Uczniom życzymy owocnej pracy i wielu miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.